Siyah elbise aşkı

Genç kadınlar için kurtarıcı ve zamansız modanın baş ikonu siyah elbise… Bugün ne giysem diye düşünüp durduğumuz anlarda baktık olmuyor, o çok sevdiğimiz siyah elbiselerden birini alır, farklı tamamlayıcı ve aksesuarlarla kombinler ve her seferinde farklı bir görüntü yakalayarak kendimizi tekrar ediyormuş izlenimi bırakmayız. Sanki her seferinde başka bir elbise giyiyormuşuz gibi.. Ahh yüce siyah elbiseler..!

Ayrıca; siyahın gücünden midir bilinmez siyah elbiseler eğer tamamlayıcıları doğru kullanmışsak bizi günün en şık kadını yapar. Özellikle çalışan hanımlar, eğer siyah elbiseniz yoksa en kısa zamanda bir tane edinmenizi önemle tavsiye ederim. Siyah elbise işini siz siz olun yabana atmayın. Gardırobunuzdaki bir numaralı arkadaşınız olacaktır emin olun.

Zaten siyah elbise sahibi olan okuyucularımız da lütfen yenisini almak gibi bir çabaya girmeyin, elinizde olanı güle güle kullanın ve eskitin. Çünkü, size kurtarıcı olacak siyah elbise son moda olmaktan ziyade biraz sonra aşağıda da bahsedeceğimiz gibi farklı kombinlemeye müsaade eden türden olmalı. Bu yüzden dolabınızdaki elbise buna uygunsa lütfen yeni bir siyah elbise arayışına girmeyin.

siyah elbise çeşitleri

Siyah elbisenin gücü

Bir siyah elbisenin en büyük avantajı elbette ki fazla kiloları kamufle etmesidir. Siyahın zayıf gösterip göstermediği tartışılır ancak fazlalıkları örtmekte çok becerikli olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Ayrıca şıklığı, asaleti ve zarafeti temsil ettiği ve bunu dikkat çekici şekilde yansıttığı birçokları tarafından genel kabul görmüş bir kanıdır.

Ayrıca siyah elbise bizlere;  arkadaşınızla alışverişe çıkmaktan tutun da, bir iş toplantısına katılmaya kadar çok geniş bir yelpazede kullanım alanı sunar.  Doğum günü partisinde, resmi bir görüşmede, kız arkadaşlarınızla buluşmada, cenazede, tiyatroda… Özetle; her yere ve her ana yakışan renktir siyah.

siyah gündelik elbiseler

Siyah elbise nasıl olmalı?

Siyah elbise modellerine göz gezdirirken tercih edeceğiniz elbisenin, özellikle fazla göze batan detayları barındırmaması gerekiyor. Lakin kurtarıcı bir elbisenin en büyük özelliği kendisinin sade olup, tamamlayıcılarınız ve aksesuarlarınızla her seferinde rahatlıkla farklı bir görünüm yaratabiliyor olmanızdır. Siyah elbiseniz sade ama üzerine giyeceğiniz hırkanız hareketli olabilir, takılarınız dikkat çekici olabilir, flar ekleyebilirsiniz …gibi.

Yani siyah elbiseniz bir tuval, diğerleri ise tuvali tabloya çevirmenizi sağlayacak boya ve fırçalarınız vazifesinde olmalıdırlar.

Ayrıca son zamanlarda birçok siyah elbise modellerinde kullanılan metal aksamların yeri geldiğinde rahatlıkla elbiseye zarar vermeden çıkarılabilir olduğuna dikkat edin lütfen. Çünkü bu aksamların, yarattığınız her kombin üzerinde görünecek olursa planımız suya düşecektir. Bu tür materyallerin çoğu, aslında elbiseye zarar vermeden çıkarılabilir, fakat kendime güvenemiyorum diyecek olursanız bir terziden bu konuda yardım alabilirsiniz. Hatta çıkarılan aksamı yine kendiniz ya da kendiniz yapamıyorsanız el yapımı takılar yapan herhangi bir takıcıya istediğiniz zaman tekrar kullanabilir hale getirmek için ne tür şeyler yapılabileceğini sorabilirsiniz.

Yaşasın “siyah elbise” aşkı..!

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir