Siyah noktalar en çok sıkıntı çektiğimiz konulardan biridir. Ne yaparsak yapalım kurtulamayız gibi gelse de düzenli uygulayacağımız her şeyin faydası olduğuna inanıyorum. Yüzümüze uygulayacağımız bu maskeden önce cildimizi maske için hazırlamalıyız. Bunun için ilk önce buhar banyosu yaparak başlayabiliriz.

Kahve Maskesinden Önce Buhar Banyosu

Siyah noktalarınız için yapacağınız maskeyi yapmadan önce gözeneklerinizi açmak için en iyi yöntem buhar banyosudur.

Bir kabın içine su koyarak ocakta kaynatın kaynayan suyu alarak başınızın üstüne bir havlu veya tülbentle örtün 30 cm mesafe bırakarak 5 dakika süre içinde yüzünüzü buhara tutun.

Malzemelerimiz:

1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi1.5 Tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Malzemeleri cam bir kasenin içinde hazırladıktan sonra bu karışımı yüzümüze uyguluyoruz. Aşağıdan yukarıya nazikçe sürmek gerekiyor. Maskeyi uyguladıktan sonra 5 dakika bekleyip bol soğuk su ile duruluyoruz. Daha sonra tonik ve nemlendiricinizi sürdükten sonra canlı bakımlı bir cilde sahip olacağınıza eminim.

Not: Bu maskemizi uyguladıktan sonra ki günler içinde mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekmektedir ve süre sorarsanız 15 günde bir uygulanması gereken maske öncesinde yapılırsa cildinizi tahriş edebilirsiniz.

Etiket yüzdeki siyah noktalar nasıl giderilir siyah noktaların temizliği siyah noktalar için neler yapılabilir siyah noktalar siyah noktalar için neler yapmalıyım? doğal yolla cilt bakım maskeleri doğal cilt maskeleri Cilt Maskeleri siyah nokta nasıl yok edilir

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir