Böylesine önemli bir günde rahat ve güzel olabilmeniz için, gelinliğinizi modaya göre değil de, vücut tipinize göre seçmelisiniz. Önce hangi tip bir vücuda sahip olduğunuzu belirleyin ve yazımızı okumaya devam edin.

Hem güzel hem de rahat bir gelin olmanın sırrı, modanın size dayattıklarını değil; vücut tipinize en uygun olan gelinlik modelini ve kumaşı seçmenizde saklı. Böylece vücudunuzun kusurlu yanlarını gizleyip güzel yanlarını öne çıkarabilirsiniz. Şimdi hangi tip vücuda sahip olduğunuzu belirleyin.

 Armut Vücutlu Gelinler

Özellikler: Bu tip vücuda sahip olanların kalçaları yuvarlak, belleri incedir. Alınan kilolar vücudun alt bölümünde toplanır.

Bu tip vücutlar gelenekseldir. Kadın vücudu doğurganlığını korumak ve geliştirmek için daima vücutta yağ toplamaya çalışır. Beli ince gösterecek kemerli modeller, saten kumaşlar ve kalçanızı vurgulayan dar modellerden uzak durun. Basenden aşağı doğru genişleme gösteren kabarık etekli modeller size tam size göre. Eteklerin kabarık olması için gelinliğe herhangi bir ekleme yapmak şart değildir. V Yaka Modellerden de kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Vücudunuzun üst kısmına oturan işlemeli korselerin sizin için iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz. Aşağıdaki şekil bu tip vücudu bulunan gelin adayları için bir örnek.

Kum Saati Vücutlu Gelinler

Özellikler: Omuzlar basenler ile, göğüsler kalçalar ile yakın ölçülerdedir. Orantılı bir vücuda sahiptirler.

Ne tür gelinlik giyerseniz giyin, hep size yakışacaktır. Kalçaları öne çıkaran dar model veya sırt dekolteli modeller seçmenizi engelleyecek bir durum yok. Düz bir karın var ise, ince uzun görüneceğiniz modelleri deneyebilirsiniz. Dantel işlemeli gelinlikler ile gizlemeyi tercih ettiğiniz bir yanınızı gizleyebilirsiniz. Uzun balık kuyruğu sırt dekoltesiyle birleştirildiğinde güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Düz Grek gelinlik modellerinden sakının, bele oturacak bir gelinlik modeli seçin.

Elma Tipi Vücutlu Gelinler

Özellikler: Göğüs ve Kalçanın Bel ile yakın ölçülere sahip olduğu vücut tipidir. Karın bölgesi kilo için meyilli iken, vücudun üst kısmı daha geniş olur.

Gelinliğin karın kısmında bulunan dantel, belinizi daha kalın gösterir. Aşağı doğru genişleyen etekler kullanmayın, karın ve belde dikkat çekmeyen gelinlik modelleri tercih edin. Seçeceğiniz kumaşlar sert ve kalın olmalı. Dilerseniz derin V yaka gelinlikler ile vücudunuzun güzel olduğunu düşündüğünüz yerleri sergileyebilirsiniz. Yuvarlak yaka gelinliklere yaklaşmayın. Aşağıya doğru daralan, belden kabarık veya balon etekler, likralı saten kumaşlar ve kuyruklu eteklerden de sakının.

Dikdörtgen Vücut Tipli Gelinler

Kalçalar, bel ve gövdenin üst kısmı birbirine yakın genişliktedir. Bel kıvrımında dikkat çeken bir belirginlik yoktur.

Beliniz belirgin olmasa da oldukça ideal ölçülere sahipsiniz. Sizin amacınız bel bölgenizi vurgulamak olsun. Omzunuzu geniş gösteren gemici yaka, belinizi ince gösterecek kemerli modeller veya uçuşan etekler sizin için doğru seçim olacaktır. Bel bölgenizi sade tutun, gelinliğin diğer bölgelerinde istediğiniz gibi değişiklik yapın. Vücudunuzu saran kumaşlar ve dikey modellerden tercihiniz olmasın.

Atletik Vücut tipli Gelinler

Özellikler: Bu vücut tipinde küçük göğüs, dar kalça ve geniş omuzlar görünür. Bel görünür olmaz ve kilo alma problemi yaşanmaz.

Vücudunuzu göstermek istediğiniz takdirde cesur gelinlikleri denemenizde bir sakınca yok. Omuzlarınızın genişliğini kalçanızla dengelemek adına omuz bölgesindeki işlemeli yakaları, omuzları vurgulayacak eklentileri düşünmeyin. Vücudunuz birçok gelinlik modeli için uygun. Zevkinize ve evleneceğiniz mevsime göre birçok gelinlik modelleri deneyebilirsiniz. Giydiğiniz her gelinliğin içinde daima fit olacaksınız, ama aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Derin dekolte ve gemici yakalardan uzak durun.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir