Eski Sevgiliye Mektup

Eski sevgiliye mektup örnekleri ve ona ne yazmanız gerektiği ile ilgili ufuk açıcı bilgiler burada. Olumlu bir etki bırakmak için taktikler. Yeterki doğru noktalara temas edin…

Şu an ona karşı kızgınlık, kırgınlık, nefret, kin gibi hisler de taşıyor olabilirsin ama ona bir mektup yazmak derdindeysen unutma ki onu hala seviyorsun demektir ve bu mektubun altında yatan asıl mana onu yeniden kazanma çabandır. Bu yüzden, ona yazmayı düşündüğün bu mektup çok kritik bir öneme sahip. Eski sevgiliye mektup dahiyane izler taşıyacak olursa onu geri kazanman an meselesi olabilir. İşte bu yazıda onu geri kazanmak için yapman gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

Eski Sevgiliye Mektup Örnekleri

Eski sevgiliye mektup örnekleri olarak kötü bir örnekle başlayalım. Bazen, doğru bilgi peşinde koşarken o konuyla ilgili yanlışın ne olduğunu görerek işe başlamak çok faydalı olur. Bu yüzden kötü bir örneği ele alalım ki bu yanlış mektup örneğinde olduğu gibi istemeden yapacağın yanlışlar varsa bunun önüne geçmiş olalım. aşağıdaki mektubu lütfen dikkatli oku!

Eski sevgili,

Sana bu mektubu yazıyorum çünkü artık senin kaybedebileceğin bir ben ya da benim kaybedebileceğim bir sen yok. Artık biz diye bir şey de yok. Şu birkaç aydır belki beni en çok dinleyen oldun, sessizliğimde bile! ve şimdi ben hayatımda bir zamanlar çok önemli bir dinleyici olan senin yokluğuyla boğuşuyorum. Kendi kendime yazıp okumaktansa, senin bu mektubu okuyup tepki vermemen fikri beni biraz daha rahatlatıyor. 
İnsan ne kadar çok şey söylese ya da elinden geldiğince kendini ifade etse de derinlerde saklı bir şeyler mutlaka kalıyor. Onlar da artçı depremler olarak, seyrek aralıklarla ruhu ve bedeni vurmaya devam ediyor. 
Geçen gün evde, aylar önce sana yazdığım mektubu buldum ve şimdiki benle o zamanki beni karşılaştırdım. Evet, çok değişmişim. o heyecan bir varmış, bir yokmuş. İşte bu günler hayatın bizli kısmının anlamını yitirmeye çabaladığı, bizli umutların tükendiği anlardan birkaçı. Kendimi kandırarak, hep iyi yönünden bakmaya çalışmıyorum artık, çünkü bu kendini kandırma işinin karşılıklı olmazsa yürümeyeceğini öğrendim. Aramızdaki şüpheler yaraladı beni ve seni.
 İnsan böyle dönemlerde geriye dönüp sürekli sorguluyor kendisini ve karşısındakini, içindeki öfkeyi ve şefkati. Eskiye dönüp o güzel günleri hatırladıkça yüzümde ısrarcı olsa da buruk bir gülümsemeyle oturuyorum, yumuşamadan edemiyorum. 
artık içimde bir yanı hiddet diğer yanı ise özlem olan madalyon eskisi kadar keskin sınırlara sahip değil ve katı sınırları olan duygularım yavaş yavaş birbiriyle karışmaya başladı. Bu karışık duygularsa yerini git gide dinginliğe bırakıyor. 
Şu an olmasa da ileride bir gün içimde seninle iletişim kurma isteği uyanabilir. Tüm o söylediğim, tükürdüğüm sert sözleri yalayıp yüzüne bakmak zorunda kalabilirim. Eskiye olan sonsuz ama yıpratıcı bağlılığım bana hiç düşünmediğim şeyler yaptırıyor bazen. Artık sen de geçmişimin bir parçası olacaksın, izin kalacak arada bir hissettirecek kendisini, hiç olmadık zamanlarda. Artık eskisinden daha da güçlüyüm. Başım dik, utanmıyorum beni ben yapanlardan. 
Senin ve benim de bir ilişki yürütebilmemiz zormuş aslında düşündüm de olmazmış, ama bilmek için yaşamamız gerekirdi. Kim ne derse desin! yaşandığı zaman içinde hepsi gerçekti. Tüm söylenenler, tüm yaşananlar, tüm hissedilenler ve söylenemeyenler. 
Yaşandığı zaman içinde güzeldi, ne kadar kötü biterse bitsin. Geriye kalanlarsa gerçekleştirilmemiş hayaller ve başka birkaç şey. 
Bir de bazı soru işaretleri kaldı bende, yanıtlamak istemezsin nasılsa ve ben 

eskiden de olduğu gibi öpüyorum seni.

Eski sevgiliye mektup olarak alıntı yaptığımız bu örnek, edebi süslemeleri sebebiyle ilk bakışta sana ‘Vay be ne mektup ama!’ dedirtmiş olabilir ama emin ol ki böylesi bir mektup alıcı kişi nazarında hiçbir anlamı olmayan, seni hiçbir neticeye vardırmayacak boş bir mektuptur. Bu denli uzun olmasına rağmen sonuç olarak elinde kocaman bir sıfırla kalırsın.

Ayrıca, gel kendine dürüst ol. Şu an ayrı olduğun sevgilin senle buram buram romantizm yaşamak isteseydi çoktan sana dönmüş olurdu, değil mi? Sen sen ol, eski sevgiliye mektup yazacaksan aşık edebiyatını muhakkak askıya al. Çünkü eski sıfatına geçmiş ve sana aşk duymayan bir sevgili, ona yaşatmak zorunda bırakacağın bu romantizmden tiksinebilir.

Eski Sevgiliye Mektup Nasıl Olmalı?

Eski sevgiliye mektup, mesaj, sesli arama…vs. hangi irtibat şeklini seçecek olursan ol bunun öncesinde bir alt yapı hazırlaman gerekiyor. Dahiyane olan da budur zaten. Ayrıca,

  • Onla irtibata geçeceğin zamanı doğru belirlemen,
  • İrtibat anında hangi cümleleri seçeceğini bilmen,
  • Yüz yüze görüşeceksen beden dilinin, ses tonunun nasıl olacağını bilmen,
  • Beklediğin karşılığı almadığın taktirde neler yaparak durumu lehine çevireceğini bilmen,

ve başka bazı şeyler daha bilmen gerekiyor.

Eski sevgiliye mektup yazmak, onu geri kazanmak için yapman gerekenler arasında ufacık bir detay aslında. Daha fazlası için Eski Sevgiliyi Elde Et e-kitabından faydalanabilirsin. Büyü ya da hurafe gibi saçma şeylerle karşılaşmayacaksın! Tam tersine, insan psikolojisini referans alan, insanların etkilere nasıl tepkiler geliştirdikleri gibi bilgilerden yola çıkarak hazırlanmış bir dizi sıralı metot öğreneceksin.

Buraya tıklayarak sen de kitabı inceleyebilir ve eski sevgilini yeniden elde etmenin yollarını keşfedebilirsin.

Bu yazılar da sana katkı sağlayabilir;

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir