Özellikle öğrenciler ya da masa başında çalışan genç kızların en büyük sorunlarından biri kararan ya da sertleşen dirsekler. Bu görüntü, giyim kuşamda ne kadar başarılı olursanız olun tüm havanızı yok etmeye yeter. Müthiş bakımsız bir etki bırakıyor.

Maalesef kremler bu soruna kesin çözüm olmuyor. Ama endişe etmeyin, çok basit ve etkili birkaç çözümden bahsedeceğiz.

limon

Limon

Dirseklerinize evde fırsat buldukça limon sürün. Limon tabiattaki en etkili beyazlatıcıdır. Ayrıca içindeki yenileyici elementler sayesinde kurumuş ve çatlamış dirsekte yenilenme sağlar.

Diş macunu

Diş macununun yumuşatma etkisi yoktur ancak beyazlatma etkisi çoktur. Dirseklerinize diş macunu sürebilirsiniz. Kısa bir süre sonra diş macunu kurur, kurudukça parmağınızla üzerine biraz su gezdirerek tekrar yaş hale gelmesini sağlayın, daha etkili olacaktır.

Lip Gloss

Rengini beğenmediğiniz ya da kullanmaktan vazgeçtiğiniz lip gloss ya da sıvı rujunuz çok etkili bir dirsek yumuşatıcısıdır. Kıyafetinize bulaştırmamaya çalışarak, dirseklerinize sürebilirsiniz. Kuruyup cildiniz iyice emdikten sonra yumuşaklığı fark edeceksiniz.

Bu işlemleri fırsat buldukça yapın ama sakın ola ki sonrasında nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Dirseklerinizi bu işlemler sonrasında dahi korumak zorundasınız. Aksi taktirde sert bir zemine yasladığımız dirseğimiz kısa süre sonra yine sertleşmeye başlayacak ve koyulaşacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir