Moda ikonu İvana’nın küçük hikayesi

En moda ve bence en doğru tespitleri yapan, dünya tatlısı stil danışmanımız Ivana Sert’tir diyerek söze başlıyorum.

Küçük bir kızken aklında sadece şarkıcı olmak hayaliyle yaşayan ve içindeki küçük kızı hala öldürmemiş başarılı stil danışmanı Ivana, bir gün bu sıfatı alıp son sürat koşacağını hiç düşünmemiş. Ne mutlu… Bunu hayal edip bir de üzerine çaba sarf etseymiş nerede olurmuş acaba..! Tebrik…

Ivana, başarısının büyük kısmını asker kızı olmasına bağlıyor. Babasının görev yerlerinin değişmesi sebebiyle sıkça şehir değiştirerek sosyal tarafının çokça açığa çıkmış olmasını ve asker disiplini ile büyümesinin kendisini şekillendiren en önemli faktörler olduğunu düşünüyor. Zira bu disiplinle, yaptığı iş ne olursa olsun ciddiyetle yaklaşmayı öğrendiğini ifade ediyor.

Babasının kurallarından birini ihlal ettiğinde, ceza olarak meyve suyu fabrikasında bir hafta boyunca şişe yıkayıp, üzerindeki etiketleri kazımak zorunda bile kalmış. Wuu..!

ivana-sert-2
Ivana diyor ki;

“Ben kusursuz değilim!

Kimse kusursuz değil, benim farkım kusurlarımı nasıl örteceğim bunu bilmek.

Siz de kendinizi tanıyın, güzel yerlerinizi öne çıkarın ve kusurlarınızı örtün. Unutmayın herkes stil sahibi ve şık olabilir!

Her kadının kendi stilini yaratıp, güzel olabileceğine yürekten inanıyorum. Çünkü güzel olmasını bildikten sonra her kadın güzeldir…

Kendini sevmek, kendine güvenmek ve kıyafeti en iyi şekilde taşımak stil sahibi olmanın temel unsurlarıdır.”

Ivana’ya katılıyoruz.

Kızlar Kulübü Moda Okulu

Moda ve stil hakkındaki zihinsel birikimlerinizi kapacağınız ilk yer çok önemlidir. Çünkü; yanlış bilgiler zihninizde bir kez yer etti mi o yanlışları söküp atmak çok zor olur. Bir sürü yanlışı hayatınız boyunca devam ettirip durursunuz. İşte bu yüzden stil sahibi olmak, vücut tipinizi bulmak, alışverişte akıllı davranmak, aksesuarla tarz yaratmak, doğru iç giyim, pratik makyaj bilgileri gibi konu başlıklarına Kızlar Kulübü Moda Okulu’nda bolca değineceğiz.

Moda bilgisine ve stil oluşturma becerilerine güvendiğimiz ünlü isimlerin yazı ve önerilerine de bu bölümde ulaşabileceksiniz.

Sevgiyle kalın, bizimle kalın…
Ayşegül D.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir