Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları

Makyaj yapmadan da çok iyi gözükmek muhtemel. Peki bunun için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yapmanız geren sadece kesin kurallara dikkat etmek!

Her kadın farklıdır ve ayrı bir güzelliğe sahiptir. Fakat nedense biz kadınlar yaptığımız makyajla olsun başvurduğumuz estetik operasyonlarla olsun hepimiz birbirimize benzemeye çalışıyoruz.

Halbuki saçımız, cildimiz, gözlerimiz ve dudaklarımız birbirini tamamlıyorsa, sağlıklı bir görünüme sahipse, makyaj dahi yapmamıza lüzum kalmaz, güzelliğimizi ortaya çıkarırız. Sorunlu, anemik bir cildimiz varsa da dinç bir dış görünüş için gerçi fazla uğraşmamıza lüzum değil. belli başlı kurallara uyarsak yüzümüzdeki değişimi kısa sürede farkederiz.
SAĞLIKLI BESİNLER TÜKETİN
En kayda değer kurallardan biri iyi beslemek. Fast-food, yağlı yiyecekler, tatlı gibi besinler sadece sivilce oluşumunu tetiklemez aynı zamanda yorgun bir imaj çizmemize neden olur. Bunun yerine taze besinler tüketmemizde menfaat var.

CİLDİNİZİ BOL BOL NEMLENDİRİN
Sigarak içmemek ve her gün cildi ıslatmak de oldukça manâlı. Sadece bir hafta uygulayacağımız bakımla sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz. Özellikle kış aylarında cilt daha çok kuruduğu için sabahtan akşam nemlendirici kullanmamız bile yeterli olacaktır. Hem her gün ortalama 3 litre su tüketmemiz gerekiyor.

SABAHTAN YÜZÜNÜZÜ SOĞUK SU İLE YIKAYIN 
Kimsenin pek bilmediği ama uygulandığında işe yarayan bir diğer madde de sabahları yüzümüzü soğuk su ile yıkayıp temizlemek. Bu işlemi yaptığımızda kan dolaşımı hızlanacak, gevşemiş gözeneklerimiz de daralmış olacak.

Bütün bu işlemleri yaptığımızda dinç, canlı bir cilde sahip olacağımız için yalnızca bir maskara, bir dudak boyası sürüp sokağa çıksak bile, kimse bize “Hasta mısın?”, “Ne dek anemik görünüyorsun” gibi yorumlarda bulunamayacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir