Beren Saat’in elbisesi taklit mi?

 Geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir ödül törenine yeşil tül, transparan bir elbiseyle katılan Beren Saat moda dünyasında konuşulmaya devam ediyor. tabi tek bir farkla!

 

Başlıca Beren Saat’in giydiği kıyafetleri nasıl taşıdığı tartışılırken bu sefer geceye katıldığı elbisenin Dünyaca ünlü Vera Wang tasarımına ne dek benzediği konuşuluyor.
 

 

Özür Masur’un Beren Saat’in elbisesinin Amerikalı genç oyuncu Hailee Steinfeld’in Altın Küre Ödül törenine giydiği bu lila Vera Wang elbiseden taklit ettiği konuşuluyor.

 

Moda dünyasından çoğu birey Özgür Masur’un elbiseyi “ taklit ettiği değil, esinlenmiş” olabileceğini düşünse de birçok kişi bu tasarımın adamakıllı kopya olduğunu iddia ediyor.
 

 

Hür Masur, “Tasarımın esinlenme mi yoksa kopya mı” tartışmasına son noktayı koyarak şunları söyledi:

“1950’ler Dior, 1960’lar Vionett’ine baktığınızda bu stil bir göğüs kupunu fazla sık görürsünüz. Çok tanıdık, klasikleşmiş ve fazla sık kullanılan bir kup bu! İki elbise arasında ben kumaşı, dikilişi, drapeleri bilen bir profesyonel olarak hiçbir benzerlik göremiyorum. Bunu bu sektörü ve modayı bütün bilmemekle bağdaştırabilirim. Ancak suçlamalara gelince birazcık haksız bulduğumu tarif etmek isterim. Dijital dünyanın bu değin yaygın olduğu bir dönmede bir markanın kopya bir şey yapmasına olanak verilmesi bile mantığa sığmıyor…”
 

 

1,080 total views, 1 views today

Yorumlar

yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir